Puchar Świata znowu dla Wojtka Niedzielskiego

Tym razem walki o Puchar Świata w kickboxingu odbywały się na początku czerwca we włoskiej miejscowości Rimini. Nie mogło tam zabraknąć Wojtka Niedzielskiego z gdańskich Fosforów. Po raz pierwszy wystartował w wadze do 69 kg w nowej formule – low kick light.

W pierwszej walce trafił na włoskiego zawodnika. Skończyła się ona już w pierwszej rundzie na skutek druzgocącej przewagi naszego zawodnika. W drugiej rundzie zmierzył się z rodakiem – Tomaszem Bałdygą. Niezwykle zacięta walka została rozstrzygnięta na punkty na korzyść Niedzielskiego.

W finale przeciwnikiem Wojtka był znakomity zawodnik jordański. Wynik tego pojedynku ważył się dosłownie do ostatnich sekund. I tym razem sędziowie przyznali zwycięstwo na punkty Wojtkowi Niedzielskiemu. Nasz zawodnik wrócił do kraju z kolejnym Pucharem Świata. Jak zaznaczył w rozmowie z nami Niedzielski ,szczególne podziękowania składa sponsorowi a więc Grupie Azoty „Fosfory” Sp z o.o. oraz trenerom: Tomaszowi Biernackiemu i Rafałowi Kałużnemu. Odnotujmy, że Wojtek Niedzielski na co dzień jest pracownikiem magazynowym w gdańskich Fosforach.

W tym roku najważniejsze dla Wojtka imprezy to we wrześniu mistrzostwa Polski zaś w listopadzie mistrzostwa Europy w Atenach. Trzymamy kciuki!

Udostępnij

Udostępnij na
Facebook
Udostępnij na
Twitter
Udostępnij na
Linkdin
Udostępnij na
Pinterest