Energa Nordcup Gdańsk 2023

W dniach 23.06-09.07.2023r. odbyła się 18 edycja regat Energa Nord Cup Gdańsk.

Grupa Azoty „Fosfory” była obcena już trzeci raz.

Przez dwa tygodnie na terenie AZS Centralnego Ośrodka Sportu w Gdańsku odbywały się zmagania żeglarzy zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych z kraju i zza granicy.

Regaty, które odbywają się cyklicznie cieszyły się dużym zainteresowaniem ponieważ klasyfikowane są jako jedno z najpopularniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Sportowcy 23 klas prezentowali swoje umiejętności żeglarskie na światowym poziomie. Zatoka Gdańska jest zawsze wyzwaniem dla żeglarzy ponieważ to bardzo niestabilny akwen wodny pod względem pogody. Warunki atmosferyczne w trakcie trwania regat były skrajne – od gorących, słonecznych dni, po deszczowe i wietrzne.

Widok wypływających na Zatokę różnej wielkości jachtów i kolorowych żagli przyciągnął nie tylko pasjonatów żeglarstwa, ponieważ zmagania sportowców można było oglądać z pięknej plaży w gdańskich Górkach Zachodnich. Największe wrażenie, jak co roku zrobili na nas najmłodsi i zarazem najdzielniejsi uczestnicy regat w klasie Optimist, gdzie najmłodszy uczestnik miał 8 lat. Biorąc udział w zawodach mierzyli się ze zmiennym wiatrem, deszczem i dużymi falami. Mimo wymagających warunków wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

Wszystkim sportowcom biorącym udział w regatach składamy gratulacje i życzymy sprzyjających wiatrów w kolejnych rywalizacjach, a organizatorom dziękujemy za udane partnerstwo!

       

Udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest